Hrdý plešoun vs Vlasový honič (bojovat o každý vlas nebo si oholit hlavu?)

Zásadní otázka lidstva. Dva směry, které proti sobě soupeří. Jedna skupina hlásí. „Nezvdávej se a bojuj o svoje vlasy“ a druhá „Tak si ty prořídlý vlasy ohol a hoď stres za hlavu„.

Na začátku musím zmínit, že obě strany mají svoje pro a proti a i když by se mohlo zdát, že jsem lehce zaujatý :), oběma stranám naprosto rozumím!

Jestli jsi línej číst. Podívejte se na video na mém Youtube kanále – Hrdý plešoun, kde tento boj vtipně zobrazuji :).

Vypadávání vlasů -> ztráta sebevědomí -> psychické problémy

Rovnice, která je bohužel velmi častá. Chlapi se jen se ztrátou vlasu jen těžko vyrovnávají. Náš vzhled nás ovlivňuje víc než bychom chtěli. Co si jen o náš teď pomyslí ostatní?!

Každopádně ne všichni mají stejnou startovní čáru. Někomu vypadávájí vlasy rychleji někomu pomaleji. Někdo má víc peněz někdo míň. Někdo má lepší tvar hlavy někdo horší. Někdo je tlustej někdo svalnatej. Je tady hodně faktorů, který mají vliv na naše rozhodnutí.

V rámci boje proti vypadávání vlasů je nutné si uvědomit, že neexistuje finální řešení na vaši vlasovou otázku. Vaše vlasy si zachráníte kombinací několika věcí.

Transplantace vlasů, přášky proti vypadávání vlasů, kvalitní péče o vlasy, dobrá strava.

S tímto přístupem se můžete dostat na vyhrávací stranu a svoje vlasy si udržet, bohužel musíte bojovat celej život. Ani tohle všechno však nemusí vaše vlasy zachranít. Androgenetická alopecie je prostě svině … Vedlejší účinky prášků jako je Finasterid Vám taky mohou zamávat se zdravím (sbohem libido…).

Udžet si svoje vlasy rozhodně není zadarmo. Finančně i zdravotně…

Oproti tomu oholení prořídlejch vlasů je hotovo raz dva. Pleška je na světe a novej svět s třetím kolenem na hlavě začíná. Vyrovnali jsem se s tím, co máme na hlavě, teď už se „JEN“ vyrovnat s tím v co nás trápí v hlavě!

…a tam je bohužel ten kámen úrazu. Je to strašně těžký. Rodina a kamarádi Vám můžou tisíckrát říct, že vypadáte dobře, ale vy se hodit do pohody prostě jentak nedokážete. Já jsem to napoprvé taky nedal a nechal jsem si vlasy znova narůst. S přehazovačkou jsem pak strašil dalších pět let…

Proto Vám neřeknu jasnej názor. Vše má svoje pro a proti. Zhodnoťe objektivně svoji situaci a rozhodněte se podle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí.

Musíme se vyrovnat s tím jací jsme a být s tím v pohodě. To je to hlavní.

Na konci dne jsou důležitější věci než vlasy. 🙂

Děkuju za přečtení článku. Pokud ještě neodebíráš můj Youtube kanál tak směle do toho! Zajímavá a vtipná videa jsou zaručena!:)

Emil

Napsat komentář