Rouška a pleš (vizáž v době Koronaviru)

Doba je zlá. Jsem zavřený doma a děláme, že něco děláme. Kromě nepohodlí je to samozřejmě i stresující záležitost. Covid-19 na nás číhá na každym rohu, útočí ve všech mediích a každý o něm potřebuje vyjádřit svůj názor. Nicméně poďme se podívat jak ovlivňuje karanténa naší vizáž.

Za prvé pokud jste zavřený převážne jen doma a moc nevycházíte, můžete se svou vizáží začít experimentovat. Jestli jste doteď odkládali oholení hlavy, teď je ta správná chvíle.

Uvidíte výsledek, který když nebude úplně podle vašich představ, tak to tolik nebude vadit, protože ho nikdo neuvidí a než zase výjdeme do ulic, tak si vlasy můžete nechat dorůst.

Ujišťuju Vás však, že s pleší zůstanete, protože je super!:)

Rouška a pleš

Horší je to s rouškou a pleší. Dle vlastních experimentů. To není úplně oku lahodící kombinace. Dokud byla zima a kulich byl normální výbavou, tak to bylo v pohodě. Rouška a kulich je dobrá loupežnický kombinace. Nicméně jak se oteplilo a kulich zůstal ve skříni, tak má pleš volnou působnost.

Samozřejmě mohli bychom se uchýlit k dalšímu maskování pomocí kšiltovky nebo jiné pokrývky hlavy, ale o tom to přece tendle web není.

Jsme Hrdí plešouni!

Pleš + rouška to je jiná výzva. Pokud máte pouze pleš bez vousů, tak je to v podstatě jedno a jedete si svůj styl. Pokud však máte pleš a výrazný plnovoust (jako já), tak už je to trochu horší, úplně to naruší vaši vizáž a musím říct, že s tím docela bojuju. Celý můj zrzavý vous je schovaný za rouškou a není vidět.

Moje pýcha, moje radost si klidně sedí v koutě za rouškou.

Samozřejmě to jsou jenom moje holčičí pocity, takže musim akorát přestat brečet a nahodit svoji hrdnost. Roušky nás asi jentak neopustí, takže si budu muset zvyknout. Každopádně je to dobrá zkouška odolnosti. Jestli přežiju roušku a pleš, tak přežiju, co se týče mé vizáže všechno :).

Cíl je jasnej -> nevyměknout a hrdě se nést krajem. A doporučuji to tak každému.

Situace se snad konečně trochu uvolní a budeme moci vyrazit do ulic. Důležítá věc je taky si tu plešku trochu opálit. S bílou pleší a rouškou vypadáte hůř než jen kdybyste měli korona virus.

Až bude větší teplo, tak hezky pěkně jít ven vyvětrat plešku a hrdě jí ukázat světu. Samozřejmě nezapoměňte vždycky dopřát vaší plěti trochu opalovacího krému, abyste se nespálili a dodali hlavě potřebnou ochranu.

Nezapomínejte, že co si myslí ostatní není důležitý. Určitě se vždycky někdo najde, kdo ohodnotí nepěkně vaši pleš. Takovej je prostě život, určitě by to však nemělo potrhat vaše sebevědomí. Na světě jsou horší věci. Někdo je tlustej, někdo je hubenej, někdo je malej a někdo je plěšatej… Vždycky se něco najde. Hrajte prostě s tim co máte a co můžete ovlivnit, zbytek vem čert.

Hrdý plešoun je lepší než plešoun v depresi.

Prostě zapomenout na jak kdyby a co kdyby a ukázat světu, že se nebojíte. Samožrějme někdo se rozhodně prostě nevylejzat, ale s tím jak se uvolňují restrikce, tak bych to nedoporučoval :).

Chtěl bych tady vyvrátit jeden mýtus, všichni co bojují za vlasy, tak říkají, že člověk vždycky vypadá líp s vlasama, že prostě pleš není řešení. Jako plešoun s tím samozřejmě souhlasím. S vlasama 99% lidí vypadá líp, to je prostě fakt. Nutné podotkout že porovnávám pleš a hlavu plnou vlasů bez známek plešatění. Když však porovnáme hladce oholenou hlavu a přehazovačku nebo velmi prořídlé vlasy, vždycky vítězí hladce oholená hlava.

A na základě tohoto je prostě dobré být Hrdým plešounem!

Jaký je Váš styl s rouškou? Pociťujete nějakou změnu a nejistotu nebo to vůbec neřešíte? Zanechte komentář pod článkem! 🙂

Napsat komentář