Provexin (proti vypadávání vlasů)

Jesli jste někdy jenom očkem pokukovali po nějakách přípravcích proti vypadávání vlasů, tak Vás určitě nemine bombardující marketing přípravků Provexin. Na facebooku jsem objevil dvě stránky, které reklamy provozují. Jedním z nich je facebook stránka Muži a vlasy, odkazy z ní směřují na podstránku provexin.cz nebo přímo na PR články u větších online magazínů a druhá sada reklam je od společnosti Hair Growth Formula, která je napojená táke přímo na provexin.cz. S provexinem spolupracují i youtubeří, našel jsem i reklamní přispěvek od Freescoota + mnoho reklamních článku napříč medii od roku 2017 (super, lui, novinky). No reklamy se rozhodně nebojej.

Provexin A100HF

Provexin A100HF

Provexin je pravděpodobně jen jeden z přípravků, který firma nabízí. Webové stránky zmíněné v patičce nordichealth.cz, jsou přesměrované na norského dovavatele zdravotních suplementů NutraQ, který je předpokáldám i výrobce Provexinu.

O firmě NutraQ.

Jenom jsem přeložil jejich stránku O nás, na oficiálních stránkách, kterou můžete nalézt zde.

NutraQ je mezinárodní společnost / skupina zabývající se výživovými doplňky, zdravotnickými prostředky a výrobky pro péči o pleť. Skupina NutraQ Group vyvíjí, vyrábí a distribuuje širokou škálu vysoce kvalitních produktů přímo spotřebitelům prostřednictvím obchodního a marketingového obchodního modelu založeného na předplatném.
NutraQ má své globální sídlo v Oslu a dceřiné společnosti ve Švédsku, Dánsku, Finsku, Nizozemsku a České republice s celkem 140 zaměstnanci.

Co o Provexinu víme

Na webových stránkách prodejce je studie z roku 2016, která zkoumá účinky. Jestli si ji chcete přečíst celou, odkaz bude uveden pod článkem ve zdrojích. Chtěl bych vypíchnout nejdůležitější info, které je tam uvedeno a poukázat na některá fakta a nedokonalosti.

Na začátku bych se chtěl přiznat, že jsem Provexin nikdy neužíval a ani ho nikdy neplánaju používat. Jsem hrdý plešoun, jak již můžete znát z předchozích článku. 🙂

Chtěl bych jenom celý produkt zhodnotit ze zdrojů, které jsou známy (oficiální webové stánky, recenze zákazníku na facebooku, vygooglené recenze atd.) a podat na tento produkt můj nezávislý a upřímný názor.

I když recenze bude upřímná a pravěpodobně néuplně pozitvní. Článek bude obsahovat affiliate odkazy do eshopu, kde si můžete přípravek koupit. Tzn. když se rozhodnete přípravek koupit zkrz odkazy na této stránce já dostanu provizi. Váš nákup však nebude nijak znevýhodněn nebo zdražen. Děkuji za pochopení, vydělávat se prostě musí :).

Tak se pojďme podívat na tu studii.

Výsledek vědecké studie přípravku

Studia byla vytvořena v roce 2016 (čas letí, a určitě by to chtělo nějakou novější). A mají ji na svědomí pánové Jan Faergemann a Thomas Hedner ze Sahlgrenska University Hospital, je to systém nemocnic propojen z Sahlgrenska Academy at the University of Gothenburg, Gothenburg, Švédsko. Jen abychom v tom měli pořádek

Z čeho se Provexin skládá

A100 (Provexin) má podle studie dvě hlavní aktivní ingredience.

Pilový extract (pollen extract), který zaručuje přírodní výživu a pentane-1,5-diol (organická sloučenina), která působí jako rozpouštědlo k odpojení vlasového folikulu a působí také jako látka zvyšující příjem živin. Další složky údajně zvyšují průtok krve na horní části hlavy.

Gel dále obsahuje:

 • Aloe Vera – léčívá rostlina s hojivým účínkem
 • Vitamin E – antioxidační činnost, díky které chrání buněčné membrány před poškození volnými radikály
 • Chlorid zinečnatý – antiseptické i antioxidační činidlo, biocidní konzervant a prostředek, potlačující pachy.
 • Oxid zinečnatý – Zklidňuje aknózní pokožku, urychluje hojení a předchází vzniku jizev.Používá se jako bělidlo do mýdel a krémů.
 • Biotin – Je důležitou součástí enzymů podílejících se na metabolizování tuků a uhlohydrátů, ovlivňujících růst buněk a ovlivňujících aminokyseliny podílející se na syntéze proteinů.

Jak studie probíhala.

Bylo vybráno 20 mužů ve věku od 18 do 40 let s androgenickou alopecií (řídnutí vlasů). Po dobu 4 měsíců aplikovali Provexin a na základě měrění byla zjištěna účinnost produktu. Nutno podotkounut, že pouze 16 účastníků výzkumu celý proces dokončilo.

Už tady bych zpozořněl, protože 16 testovacích subjektů je velmi málo a doba sledování je velmi krátká (tady bych řekl, že tato zkutečnost spíše škodí samotnému přípravku, kdyby testování trvalo déle, tak jsou třeba účinky výraznější). Ještě když zohledníme věkovou rozmanitost, tak mi to příjdě jako hodně naivní výzkum.

Nicméně, dle studie 56% (9 mužů) testovaných zaznamenalo více jak 50% nárůst vlasů. A dokonce 31% (5 mužů) zaznamenalo více jak 100% nárůst vlasů (pozor také na slovíčkaření, studie zmiňuje „nárust“ nikoliv „počet“ vlasů).

Provexin A100HF fotky před a po

Testovalo se na speciálně vybrané části hlavy o rozměrech 2,5 x 2,5 cm. Zde byl měren přirust vlasů. Hlava na tomto místě byla vyholena a změřen přesný počet a kvalita vlasů.

Provexin zhodnocení

Dle mého úsudku bylo měrění prováděno v pořádku a výsledky studie ukazují, že určitý nárůst vlasů po aplikování Provexinu nastane. Alespoň tedy vlasy neubydou 🙂 Stále si však myslím. že byl vzorek testovaných mužů příliš malý a příliš rozmanitý.

Důležitý věc, kterou studie zmiňuje, je že nebyly zaznamenány žádné vedlejší účínky. Což beru jako velmi pozitivní zprávu, protože drastičtější přípravky jako je Finasterid nebo Minoxidil, jich máji mnoho.

Každopádně tolik k zmíněné studii. Obrázek si můžete udělat sami. Podle mě je to však trochu účelová záležitost.

Máš dost maskováná pleši. Podívej se na můj Youtube kanál Hrdý plešoun pro trochu motivace.

Provexin recenze

S recenzemi všech druhů „zázračných“ přípravků je to náročné, na oficiálních stránkách si jich můžete přečíst několik i s přiložemými fotkami, zde jsou zmiňované recenze, ale jak už to tak bývá těmto recenzím je velmi těžké uvěřit. Stejně tak sponzorovaným spoluprácím.

Rěkl bych, že Vám Provexin z dlouhodobého hlediska nijak neublíží. Vypadávání vlasů však spiše jenom zbrzdí, než že by ho zastavil, či úplně obnovil růst vlasů. Dodává živiny vaši pokožce a tím ji prospívá. Male pattern baldness je však velmi silný protivník.

Nutno podotknou, že prostě účínný přípravek na plešatost NEEXISTUJE a to bychom všichni měli vzít na vědomí. Různé vlasové přípravky slouží pouze k zbzdění procesu a po jejich vysazení vypadávání vlasů zase směle pokračuje.

Určitě dobře rozmyslete, jestli chcete platit za neustále nové a nové přípravky,i když je konečný proces nevyhnutelný. Zkuste si oholit hlavu (můj návod jak si oholit hlavu Vám pomůže). Uvidíte, že to je ten nejlepší pocit, vaše rodina a kamarádi si rychle zvyknout a Vám odpadnes spoustu starostí. Sebevědomí bude zpátky a budete moc zahodit všechny čepice, kterými jste řídnoucí vlasy maskovali.

Samozřejmě můžete využít externí zásahy jako je tetování vlasů, transplantace vlasů nebo různé paruky a hair systémy. Pořád se však nezbavíte každodenní péče a investování spousty peněz.

Všechny tyto vlasové přípravky musíte začít užívat velmi brzy. V podstatě ještě než je úbytek vlasů viditelný. V tento čas je největší šance s vypadáváním vlasů něco dělat. Když už je vaše plešatost na vysších stupních (dle Norwoodské stupnice) tak jsou přípavky proti vypadávání vlasů nanic.

Provexin zkušenosti

Jak jsem již zmínil, ja sám provexin nepoužívám, prozkoumal jsem tedy diskuzní forá na internetu a přěpisuji některá hodnocená uživatelů. Zdroje budou uvedeny na konci článku, tak můžete diskuze více prozkoumat.

Ahoj, popíšu vám své zklušenosti s 5 měsíční kůrou, protože na přípravek jsem přišel díky této diskuzi. Gel jsem poctivě nanášel 2 denně podle návodu. Mám kouty, tak jsem se zaměřil primárně na ta místa. Snažil jsem se jej jakoby vmasírovat do kůže. Jde to docela dobře, protože ta konzistence je taková hezky krémová. Opravdu se není potřeba bát, že by zanechával nějaké stopy. Po asi 2 měsících jsem to chtěl vzdát, protože se nedostavoval pořád žádný efekt. Nicméně jsem to nevzdal – i díky tomu, že mi automaticky přišla další várka.Po 3 měsících jsme jeli na dovolenou, takže jsem na asi 2 týdny kůru vynechal a doháněl to pak doma. Někdy jsem gel nanášel i 4 denně. Už v té době mi ale začalo v koutech rašit jakési chmíří. Jemné vlásky. Ty setrvávávají i teď po 5 měsíci. Vlasy mi tam pořádně nerostou. Jen to chmíří. I to ale beru jako jakýsi pokrok a chci tomu ještě pár měsíců dát. Není to zase tolik peněz, takže to risknu. Ale upřímně, pokud by zůstalo jen u chmíří, tak na to kašlu. Pokud si vzpomenu, tak se vám ozvu zase za pár měsíců.

Někdo v diskuzích taky zmiňuje, že je to jen rebrandovaný švédský produkt Recapeen. Jsou použité stejné obrázky, tak kdoví jak to s těmito produkty je.

Aplikace na pokožku

Přípravek by se měl aplikovat dvakrát denně, dle oficiálních stránek. Zmiňují také že byste měli pozorovat výsledek v období od 6 až 9 měsíců. Nanášejte na proplešatělá místa. Kouty, horní část hlavy, koruna hlavy a vmasírujte do pokožky.

Provexin cena

Přípravek proti vypadávání vlasů, lze nyní objednat s 30% slevou na první zásilku za 419 Kč (bežná cena 598 Kč). Balení obsahuje dvě 15ml tuby, které by Vám měly vydžet jeden měsíc. Dle stránek uvidíte výsledky po 6 až 9 měších, když tedy vezmeme horní hranici, tak vás kůra bude stát 1x 419 Kč (sleva 30%) + 8x 598 Kč. Výsledná cena na 9 měsícu je 5203 Kč. Není to uplně levná záležitost a určitě bych koupi důkladně promyslel. Pozor objednávka obsahuje automatické prodloužení, když s přípravkem nebudete spokojeni, nezapomeňte prolongaci zrušit, jinak budete stále platit!!

Pro koho je Provexin určen

Provexin je pro muže i ženy, který na sobě pozorují vypadávání vlasů. Jak jsem již zmínil s užíváním přípravku je nutné začít brzo, na začátku své cesty plešatění, v pokročilých fázích už to nemá smysl a své vlasy nezachráníte.

Užívejte kvalitní posilující šampóny a pečujte o svoje vlasy s láskou a když to náhodou nevyjde. Budťe hrdý plešoun a vlasy hodťe za hlavu!:)

Objednávka přípravku

Objednávejte Provexin na oficiálních stránkách. Dostane slevu 30% na první balíček. Když nebudete spokojeni s Provexinem, nezapomeňte si zrušit prolongaci dodávky.

Máte nějaké zkušenosti s Provexinem? Pomohl Vám nebo jste nezaznamenali změnu? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích pod článkem!

Zdroje:

 1. Oficiální český Youtube kanál
 2. Norský originální Youtube kanál (norsky)
 3. Diskuze na českém fóru
 4. Diskuze na světovém fóru (anglicky)
 5. Zmiňovaná vědecká studie přípravku (anglicky)
 6. Zmínka o předchozím přípravku Recapeen (norsky)
 7. Oficiální stránky přípravku

4 komentáře u „Provexin (proti vypadávání vlasů)“

Napsat komentář