10 nejznámějších plešatých MMA zápasníků

K MMA a bojovým sportům všeobecné pleš neodmyslitelně patří. Plešatí MMA zápasnící jsou drsní hoši a k pleš jejich vzhledu přidává poctatnou dávku. Pleš je samozřejme taky pohodlná a když se neustále potíte, tak Vám vlasy úplně příjemný nejsou. Prošel jsem tedy žebříčky největších hvežd světového MMA z UFC a jiních orhanizací a vybral jsem z nich 10 nejlepších plešounů. Samozřejmě hlavními plešouny v UFC jsou jeji manžeři Dana White a Joe Rogan, ale ty do výčtu nezařazuji.

Fedor Emelianenko

Legenda všech Legend. Ruský borec, který je živoucí úkaz MMA. Fedor má na svém kontě 45 zápasů a z toho je neuvěřitelných 39 výher a pouze 6 porážek. The Last Emperor, jak se Fedorovi říká protě kosil jednoho soupeře za druhým. Mezi největší jména, ktere porazil patří Mirko Filipovic, Andre Arlovski či Mark Hunt. Fedor Emelianenko nikdy nezápasil pod organizací UFC, to je jediná věc, která chybí na jeho úspěšném životopise.

Donald „Cowboy“ Cerrone

Kovboje můžeme vidět v oktagonu velmi často. Jeden z nejaktivnějších zápasníků na scéně. Jeho zápasová bilance je až neuvěřitelná a skládá se z 36 výher a 14 porážek. Donald bojoval s velkými jmený ze špičky UFC. Jmenovitě Tony Fergusson, Robbie Lawler nebo Benson Henderson. Jeho poslední zápas však vyčnívá, protože jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než slavný ir Conor McGregor. Doufejme, že Kovboje 3 prohry v řadě nezastaví a ještě ho v oktagonu uvidíme. Občas si ješte nechá narůst vlasy, ale pleš je stejné nejlepší, protože jsou jeho vlasy již značně prořídlé.

Podívej se jak jsem já běhěm let plešatěl. Youtube kanál Hrdý plešoun.

Yoel Romero

Yoela už můžeme zařadit mezi legendy svétového mma a i když výhry střídají prohry již se několik let drží mezi nejužší světovou špičku polotežké váhy. V posledním zápase dokonce bojoval o titul s Israelem Adesanyou a i když prohrál rozhodně se němel za co stydět. Jeho aktuální bilance je 13 výher a 5 proher. Bohužel drží nepříznivou sérii 3 proher v řadě.

Derrick „the black beast“ Lewis

Těžká váha i na těžké váhy. Derrick s aktuální sérií 23 výher a 7 proher, je číslo 5 na UFC žebříčku. Vždycky vystrídá sérii výher s nešťastnou prohrou, která ho drží od úplného vrcholu. Nícméně je to velký zápasník, který neřekl svoje posledná slvo. Derrick mimojiné porazil na své cestě i českého borce Viktro Peštu. Doporuřuju sledovat Derricka na Instagramu, protože to je velmi vtipný chlapík. Legendární je jeho rozhovor s Joe Roganem po vyhraném zápase nad Volkovem.

Robbie Lawler

Legenda legend. Jeden z největších drsnáků z MMA zápasníků. Když jde Robbie do oktagonu, tak máte o zábavu postaráno. Krvavá bitva s Rory McDonaldem se zapsala do dějin a rozhodně to nebyl jediný krvavý zápas Robbiho. Robbie drží bilanci 28 výher a 14 porážek. Opět s nelichotivou bilancí 3 proher v řadě.

Daniel Cormier

DC jak je Danielova přezdívka nepatčí mezi nejoblibenější zápasníky. Mezi nejznámější bitvy patří ty s Jon Jonsem i když se díky Jonovym dopingovým prohřeškům výsledký několikrát měnili. DC mu nestačil titul v polotežké váze, tak vyzval i Stipeho Miocice ve váze těžké a byl úspěšný, bohuže v odvetě padnul, takže si chorvat vzal svůj titul zpět. Pořád má neuvěřítelnou aktuální bilanci má 22 výher a pouze 2 prohry (+ 1 NC s Jon Jonsem)

Volkan Oezdemir

Švýcarský bijec, který pomalu a jistě stoupá žebříčkěm polotěžké váhy. Po třech težkých prohrách v řadě s velmi vynikajicíma zápasníkama s vrcholu žebřířčku, se dostává zpět do formy. Volkan vyhrál poslední dva zápasy a určitě se dívá jenom na horu. Aktualní bilance číní 17 výher a 4 prohry. Volkan je jeden z možných soupeřů pro nasí hvěddu Jirku „Denisu“ Procházkz, tak uvidíme jak to dopadne.

B.J. Penn

Kariéra B. J. Penna je už bohužel téměr na svém konci. Aktuální seríe 7 proher v řadě není důstojná pro tuto legendu. Šampion lehké váhy uz není součástí kolosu UFC a bohužel je nyní znám spíše výstřelky mimo klec než zápasením v oktagonu. Neslavně proslul z videa, které obletělo svět, kde ho dokonce knokautoval opilý násilník v ulicích havaje. Doufejme, že se BJ z toho ješte vzpamatuje a uvidíme ho v nějakém krásném zápase. Aktuální bilance je 16 výher a 14 proher.

Anderson „The Spider“ Silva

Šampion střední váhy, který je živoucí legendou MMA. Andreson vyhrával a výhraval a zapsal se do dějin. Oholená hlava je jeho nedílnout součástí. Bilanci má neuvěřitelno 34 výher a pouze 10 proher, které jsou však většinou z poslední doby. Anderson Silva miluje zápasení a je jedno koho proti němu postavíte. V poslední době převažují prohry, ale jeho odkaz se tím nemůže změnit. Protože je a bude legendou.

Junior Dos Santos

Další těžká váha na seznamu. Asi čím větší a těžšší, tím větší šance být plešatý.:). Junior Dos Santos se pohybuje v kleci již mnoho let a aktuálné drží 4. místo v žebříčku težké váhy. Jak se říká, težké váhy zrajou pozdějc. Doufejme, že brzy vylepší prohry s poslendích dvou zápasů. Jeho bilance je 21 výher a 7 proher.

Jak vidíte, plešatí mma zápasníci nejsou ve světě bojivých sportů žádnou vyjímkou a dokonce jsou velmi úspěšní.

Jaký MMA zápasník je Váš favorit? Myslíte, že pleš ovlivňuje výkon? Podělte se s námi v komentářích!:)

Zdroje obrázků:

  1. Fedor Emelianenko’s legacy remains intact despite 35-second KO loss to Ryan Bader
  2. Donald Cerrone – Monster Energy athlete
  3. Yoel Romero delivers a terrifying yet inspirational message ahead of UFC 248
  4. Derrick Lewis má život ohrožující zdravotní problém
  5. Robbie Lawler responds to Colby Covington’s claim that he left ATT because of a picture
  6. Daniel Cormier: Location for Stipe Miocic trilogy ‚ideal,‘ hints Kamaru Usman will share card
  7. Volkan Oezdemir issues statement on ‘bar room altercation’ which led to arrest
  8. B.J. Penn’s team responds to allegations of domestic abuse
  9. Anderson Silva – wikipedia
  10. MMA Junkie – Junior Dos Santos

Napsat komentář