Mýty a fakta o plešatění

Plešatění je zastřeno mnoha mýty. Co způsobuje plešatění? Mohu to zastavit? Jak poznám, že budu plešatěj? Pojďme si ukázat některé zajímavosti!

V příspěvku zmiňuju jenom případy, které se vztahují k Male pattern baldness. Vypadávání vlasů může být spojeno i s externímy vlivy (nemoci, deprese, prášky, fyzický zásah atd) v těchto případech je boj s plešatěním samožřejmě jiný.

Jestli jsi línej číst můžes se radši podívat na moje video na Youtube:

Příbližně 1 billion dolarů muži ročně utratí za boj proti vypadávání vlasů. Šampóny, příčesky, přášky, transplantace vlasů. Neutrácejte za blbosti! Hrdým plešounem můžete být zadarmo!:)

Průměrně ztratíme 50-150 vlasů denně, to je normální, takže když uvidíte pár vlasů na polštári, tak hned nemusíte plašit!

Špatná zpráva pro ženy, více než 50 procent žen si také prochází ztrátou vlasů!

Kolem 50 roku života plešatí více než 85 procent mužů. No na každého jednou dojde.

25 procent můžů co mají genetické sklony k plešatění, žačne ztrácet vlasy již před 21 rokem života (to byl můj případ)!

Dědičnost je nejčastější příčina plešatění. Medicínský pojem je Androgenetická alopecie.

Obvykle až po ztrátě více jak 50 procent vlasů je to patrné navenek. Můžete proto žít pěkně dlouho v blaženém nevědomí!

Statisticky je dědíme plešatění více z mámíny strany rodiny, ale plešatění můžeme mít i z tátovi strany nebo z obou! Takže se koukejte do všech směrů!

Nadměrné nošení čepic nezpůsobuje plešatění. Myslíme si to kvůli tomu, že čepice draždění pokožku nebo, že vlasy nemají dostatek vzduchu (čerpají z krevního oběhu). Ano můžeme vidět, že hodně můžů co plešatí nosí pořád čepice, ale obvykle je to až následek. Snaží se totiž svoji krásnou pleš zamaskovat!

Časté mytí vlasů a používání vlasů, také nezpůsobuje plešatění. Když zpozorujeme, že už vlasy nejsou to co bývaly. Daleko více si všímáme všeho okolo. Během mytí vlasů nám samožrejmě nějaké vlasy vypadnou spojujeme si to proto s danou činností. Jak jsem již zmínil 50-150 vlasů denně vypadává i vlasáčům a je to normální!

Zanešené póry také nejsou příčinou vypadávání vlasů. Kdyby to bylo tak jednoduchý, tak by je stačilo vyčisit a budeme mít vlasy zpět. Bohužel ne!

Snížený proudění krve v pokožce hlavy není příčina plešatění. Snížení proudění krve je až výsledek ztráty vlasů. Růst vlasů potřebuje velké množství průtoku krve. Když však vlasy ztratíme už ho tolik není potřeba.

Možnosti boje s pleší, které jako Hrdý plešoun určitě nedoporučuju. Transplantace vlasů, tetování vlasů, hair systémy, paruky, braní prášků – Ani jedno však není definitivní.

Zdroje:

https://www.drwise.com/blog/facts-about-hair-loss/

https://www.hairclub.com/blog/5-facts-about-mens-hair-loss-you-need-know-now/

https://www.healthline.com/health/balding#facts-and-stats

Napsat komentář