Motivace z Youtube (videa o plešatosti – výběr)

Ať už si myslíte, že plešatost je něco ojedinělého a celý svět ze zpiknul jenom proti Vám, tak to tak opravdu není. Nejste v tom sami a na internetu je spoustu zdrojů, kde můžete získat víc informací nebo se inspirovat od ostatních plešounů.

Od tý doby, co jsem si oholil hlavu (i těsně před tímto finálním aktem) jsem sledoval mnoho Youtube videí. Zde je přináším výběr toho nejlepšího.

Musím zmínit hlavně Youtube kanál Baldcafe. Harry se opřel do tématu plešatení s plnout vervou a přináší jedno dobré video za druhým. Inspiroval spoustu plešounů (včetně mě) k oholení hlavy a odhození starostí.

Doporučuji hlavně jeho rozhovory s před a po výsledky. Uvidíte, že 99% chlapů, vypadá oholená hlava lépe než prořídlá přehazovačka. Komunita kolem Baldcafe je velmi pozitivní a dokáže skvěle povzbudit.

Omlouvám se předem, že skoro všechna videa budou v angličtině, ale české zdroje bohužel nejsou.

Moji cestu ztráty vlasů najdete na mém Youtube kanále – Hrdý plešoun.

Adamova cesta k plešatosti

První video je příklad, před a po, Jak můžete vidět na konci videa změna je to velká, ale rozhodně k lepšímu. První video, které odstartovalo úspěch Baldcafe. Nejistota udělat posledná krok, je patrná z celého videa, ale nakonec se Adam rozhodne a určitě neudělal chybu.

Příběh zakladatele baldcafe Harryho

Další video je cesta Harry od vlasů až po pleš. Popisuje jeho pocity a jak se postupně vypořádal s plešatěním. Mnoho z nás určitě podstoupilo nebo podstupuje stejnou cestu. Muž za celým projektem Baldcafe, který dělá osvětu a podporuje, každného nového sebevědomého plešouna.

Maxovo motivační povídání o plešatosti

Povídání o plešatosti a tak obecně. Max DaSilva má motivační videa, ale i praktická videa jak se starta o pleš a vousy. Určitě se na jeho kanál podívejte a najdete spoustu inspirace.

Henry a jeho plěšatení už od střední školy

Když začneme plešatět není to sranda v žádném věku. Když začneme plešatěť v 18 stojí to doslova zaprd. Henry popisuje jeho cestu od jeho 16 let, kdy si poprvé uvědomil, že plešatí až do rozhodujícího momentu, kdy si hlavu úplně oholil. Popisuje pocity, názory spolužáků a co všechno okusil na přípravky proti vypadávání vlasů.

Jak se vypořádat s padáním vlasů. Radí StyleMate

Tak preče jenom jsem našel jedno české video. Titulek je trochu zavádějící. Plešoun radí jak mít husté vlasy :). Ve videu však také zmiňuje jak se vypořádat s pleší a jaká byla jeho cesto od vlasů až k holé hlavě.

Dale již také zahodil přehazovačku

Nejsledovanější video na kanálu Baldcafe. Klasický rozhovor před a po oholení hlay. Dale začal plešatět velmi brzo, takže ve 20 už měl vlasy v prehazovačka módu. Rozhodl jse, že to nebude dál honit a oholil si svojí hlavu do hole. Velmi zajímavý rozhovor, můžete slyšet nejistotu v jeho hlasu, ale nakonci uvidíte výsledek a rozhodně to stálo za to.

Phil a jeho boj s vlasama

Philova cesta byla trochu složitější a rozhodně se nechtěl s ubývajícími vlasy smířít jentak. Používal různé přípravky, prášky na vlasy a bojoval o každý vlas. Sebevědomí bylo opravdu na minimu. Nakonec se rozhodl hlavu oholit do hladka a učitě vypadá líp.

Trochu ostřejší slova od Richarda

Trochu více motivační video než ostatní. Pro silnější povahy. Richard z youtube kanálu Enterpreneurs in Cars se s tim rozhodně nemaže, ale má pravdu. Nemá cenu pleš nijak maskovat a prostě vlasy oholit. Sebevědomí neutrpí, naopak se zvětší, prototože už se nebudete muset start o maskování vaši plešky. Nedoporučuje ani tetování vlasů. Hlavní myšlenka videa je si hlavu oholit a nevracet se zpět. Masivní plnovous určitě vašemu vzhledu taky pomůže.

Zrzavej a plešatět? Stane se

Bejt zrzavej a ztrácet vlasy není ideální. Randy sdíli fotky, kdy ještě vlasy měl a popisuje jeho pocity až do stavu, kdy si hlavu oholil. Vlasy začal ztrácet velmi brzo, kolem 15 let věku. Zkusil různé barvy a styly, ale vlasy stejně svoje nezachránil. Vtipne hovoří i o výhodách toho být plešatý.

Nejistota, strach, ale nakonec skvělý výsledek

Další skvělý výsledek oholení hlavy. Důkaz místo slíbů, zde je názorně vidět, proč je dobré vlasy hodit za hlavu. Výsledek je skvělý a určitě namotivuje většínu začínajících plešounů.

Jak jsem ztrácel vlasy – video story

Tentokrát filmovější pojetí cesty od hlavy plné vlasů k plešce. Giovanni, opět začal plešatět velmi brzo, nicměné se z toho nesložil a velmi brzo se zbavil trápení a řídnoucí vlasy odstranil ze svého života. I když velmi mladý je to teď hrdý plešoun na začátku své filmařské kariéry..

To je pro dnešek vše. Určitě se na videa podívejte. Zaprvé zjistítě, že plešatění není nic neobvyklého a zasahuje všechny věkové kategorie. Zadruhé že výsledký look holé hlavy vžydycky vypadá líp než proplešatělé vlasy.

Nechte se inspirovat. Odhoďte všechny strachy a udělějte poslední krok pro větší sebevědomí! Nebudete litovat!:)

Pomohli Vám videa? Máte nějeké další dobré video, které bych mohl doplnit do článku? Chcete sdílet váš příběh? Zanechte komentář pod článkem! 🙂

Napsat komentář