Kouty ve vlasech (Postrach všech chlapů)

Musíme se bát o svoji vlasovou budoucnost, když u sebe spozorujeme začínající kouty ve vlasech? Hned na ůvod Vás asi nepoteším. Jestli Vám vaše vlasy v oblasti spánků začnou ubývat a vzniknout pověstné kouty, bát se musíte!

Jestli raději koukáte na video. Podívejte se na video na mém Youtubu kanále Hrdý plešoun.

Už jsem se ke koutům ve vlasech vyjádříl v jednom s předchozích článků (kouty vlasy).

Norwoodská stupnice plešatosti

Ubytek vlasů má svoji šablonu (Ano jsou i specifické případy). Norwoodská stupnice plešatosti určuje fáze Male pattern baldness (mužské plešatosti).

norwoodská stupnice plešatosti

Může se stát že máte vlasovou linku jako král, ale udělá se Vám v zádu na hlavě jen kolečko, nebo Vám jen trochu ustoupí kouty a zbytek hlavy je plný hustejch vlasů nebo vlasy začnou ustupovat po celý hlavě, záleží hlavně s jakou rychlostí vlasy ubývají.

Jak špatně na tom s vlasy jsme?

Předtim než začnete úplně panikařit a loučit se ze svými vlasy je dobré zhodnotit krítéria toho, jak špatné to opravdu je.

První kritérium koutů ve vlasech

V jakém věku kouty začnete pozorovat? Kouty ve 20 jsou určitě horší než kouty ve 30 nebo 40 letech.

Vlasová linka, kterou já už žádnou nemám, s věkem přirozeně ustupuje a mění se, a je naprosto normální mít jinou vlasovou linku v mládí a jinou vlasovou linku ve starším věku. Stejnou vlasovou linku celej život nemaj ani největší vlasáči!

Tzn. když kouty ve vlasech ustupujou přirozenym pomalým způsobem, tak se vůbec nemusíte bát. Je to jen proces stárnutí (… teda pokud se nebojíte stárnutí :)).

Když však kouty ve vlasech zpozorujete ve 20, a nastoupí agresivně, tak Houstone máme problém. Přešne to se stalo mě. Rychlej ústup vlasové linky v mladým věku.

Druhé kritérium koutů ve vlasech

Než začneme brečet a všechny proklínat. Může se stát, že nám vlasy začnou vypadát ne geneticky, ale jako vedlejší efekt jiných problémů. Jako je mnoho stresu, nezdravého jídlo, deprese.

Vypadávní vlasů může být i vedlejší účinek některých prášku, v horším případě nástup vážnější nemoci . Je dobré si všechno vyloučit než se přesuneme na genetiku.

Třetí kritérium koutů ve vlasech

Máme k plešatosti předpoklady. Jasný tělo si stejně dělá co chce, ale genetika většinou určuje směr. Jaká je vlasová situace v naší rodině. Je náš táta plešatěj, co dědové z obou stran?

Androgenetická alopecie je prostě zlo a ničí naše křehké sebevědomí. Je dobré vyložit všechny karty na stůl a pokud je genetika proti nám, kouty ve vlasech můžou být začátek konce našich vlasů.

Jak s kouty ve vlasech bojovat?

Kouty ve vlasech ve 20, 30 všichni to řešíme, všichni se tim stresujeme, hledáme jak se jich zbavit. Ne třeba i na vlastí popud, ale když Vás vaši kamarádi nebo spolužáci popíchnout a zhodnotí vaši ubývající vlasouvou linku ani Vám nechtějí ublížit,ale zabolí to dost.

Prášky proti vypadávání vlasů

Pokud rozhodnete o své vlasy bojovat (oholená hlava a cesta hrdého plešouna pro vás není řešením)

Musíte svoji vlasovou otázku začít řešit co nejdřív. Hned jak ůbytek vlasů, kouty ve vlasech spozorujete, je nutné jednat.

Po poradě s odborníkem začít brát prášky proti vypadávání vlasů a snažit se vypadávání vlasů zastavit a stabilizovat. Čím dřív začnete prášky brát, tím větší šance je vaše vlasy zachránít.

Operativní zákrok (Transplantace vlasů, tetování vlasů)

Transplantace vlasů, když Vám ze zadní strany hlavy vezmou štěpy a naplácnou je na vaše proplešatělá místa. Většinou právě do oblasti spánků, kde vznikají kouty ve vlasech a do koruny hlavy.

Je to určitě řešení, bohužel také ne finální. Musíte brát prášky, podstoupit doplňující zákroky, protože vlasy s věkeme dále ustupujou. Zhodnotit jestli chcete bojovat a jestli to vůbec dává pro vás smysl, protože jestli vám na vlasou linku nalepí nové vlasy a zbytek hlavy je pořád plešatý, tak stres z toho že nemáte vlasy nezmizí a pořád ty vlasy musíte maskovat a řešit a to je podle mě větší zlo než být hrdým plešounem.

Speciální účes

Kouty ve vlasech, jdou velmi dlouho a dobře maskovat speciálním účesem, který pro Vás barber vymyslí. Je to normální věc. Účes prižpůsobujeme tvaru naši hlavy, velikosti nosu, uší, takže lze vymyslet i pěkný účes, který přikryje vaše kouty.

Okolí pak skoro ani nemusí poznat že se s ubytkem vlasů a kouty ve vlasech potýkáte při větším ubýtku musí Barber kouzlit na hlavě víc a víc. Existují dokonce i pudry, které do vlasů nasypete a ty vyplní proplešatělá místa.

Přirozená vlasová linka

Když se odhodláte k zákroku ať už pro transplanaci vlasů, tetování vlasů nebo třeba i jen pro nošení Hair systému (specialní paruka), tak ze svoji vlasovou linkou neblbněte a volte vlasovou přirozeně vašemu věku. Jiná linka je ve 20, jiná ve 30, 40, 50.

Cilte na přirozenost místo hustoty a nízké polohy v půlce čela. Chcete, aby okolí vůbec nezaznamenalo,že je něco na vašich vlasech jinak.

Doufám, že nebudete o těch svých koutech ve vlasech moc stresovat. Jsou to přece jenom vlasy.

Děkuji za přečtení článku a příště zase ahoj.

Emil

1 komentář u „Kouty ve vlasech (Postrach všech chlapů)“

Napsat komentář