Kolik stojí holení hlavy (roční rozpočet)

V rámci úplného oholení hlavy se často zmiňuje úspora za péči o vlasy … Je to mu opravdu tak? V tomto článku bych chtěl napsat kolik mě stojí péče o pleš (nebudu započítávat péči o vousy, to až v dalším článku). Některé věci můžu napsat reálně, některé mohu pouze odhadovat. Nicméně bychom měli dostat reálný pohled na to kolik přibližně stojí mít pleš. Roční rozpočet.

Produkty na holení + základní ceny:

Holíci strojek Gillette Fusion ProShield + 4ks náhradní hlavice (Affilate odkaz na Alza.cz) – 499 Kč (holíci strojek snad vydrží přes rok)

Náhradní hlavice Gillette Fusion ProShield 4ks (Affilate odkaz na Alza.cz) – 499 Kč – Odhad jednu náhradní hlavici použiju na 5 holení. Holím se 15-krát za měsíc (každé dva dny). Výsledek je 36 hlavic ročně tzn. příbližně 4500 Kč za rok.

Máslo na pleš (baldcafe.com) – 399 Kč – Máslo je nějakých 45g. Mýslím si, že jedno balení vydrží něco kolem jednoho roku. Opravdu se zatím spotřebovává velmi pomalu.

Balsám po holení Morgan’s (gentlemanstore.cz) – 219 Kč – Po dvou mešících jsem vypotřeboval 1/3, tzn na rok budou potřeba dvě balení tedy 438 Kč.

Pěna/gel na holení Gillete Skinguard Sensitive (Affiliate odkaz na Alza.cz) – 109 Kč – první pěna mě vydržela 2 měsíce, takže roční rozpočet 654 Kč.

Barber shop – do barber shopu jsem šel jenom na první oholení břitvou (dostal jsem dárkový poukaz k Vánocům). Sám bych se neodhodlal. Od té doby jsem v barber shopu nebyl.

Celková cena za rok je tedy: 6490 Kč (540 Kč/měsíc)

Jak sami můžete vidět, tak péče o pleš není zadarmo. Sám jsem byl zvědavý kolik to vyjde během psaní članku. Největší část rozpočtu schramstnou náhradní hlavice do strojku, určitě by toto číslo šlo nějak srazit. Používat kvalitnější strojek, lepší péče o břity, menší četnost holení.

Pokud bych započítal do rozpočtu jěště náklady na péči o vousy cena bude ještě větší.

Výsledek mě celkem nemile překvapil, ale když se na to podíváme z jíného hlediska, 540 Kč je jako jedna návštěva v barber shopu, kdybyste chtěl být pořád upravený, tak do barber shopu jdete určitě víckrát než jednou za měsíc.

Časté holení hlavy, také zaručí, že pořád vypadáte upravený a tím pádem se cítíte lépe. Tento pocit je k nezaplacení. Ušetříte, také za různé gely a jiné přípravky na styling vlasů.

Mýtus, že je samostatná úprava vlasů (nevlasů) zadarmo je vyvrácen. Péče o pleš určite ukrojí kousek vašeho měsíčního rozpočtu, takže je s tím určitě potřeba počítat.

Nicméně cena není tak hrozná, když bychom ješte vzali v potaz ušetření našeho času za cestu do barber shopu, dostanem se ještě na lepší poměr. Protože náš čas je ten nejcenější.

Tento článek budu updatovat na základě mých zkušeností s plešatostí. Pořád jsem jen plešoun začátečník.

Vytvářím produkt pro plešouny. Sleduj celou cestu na mém Youtube kanále – Efran!

Kolik Vás stojí péče o pleš? Používáte nějaké další přípravky? Lze někde ušetřit? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

2 komentáře u „Kolik stojí holení hlavy (roční rozpočet)“

Napsat komentář