Jak se vyrovnat s plešatěním (osobní pohled)

Abychom si to ujasnili na začátek, plešatět je na opravdu na houby … Vždycky bychom rádi měli všechny možnosti k dispozici, chceme si sami určit jestli budeme mít dlouhou hřívu nebo budeme ostříhaní na ježka … nechceme, aby nám genetika ukradla jednu volbu …

Když začneme plešatět ve 20 nebo již v takhle mladém věku máme hlavu jako koleno .. a kamarádi kolem mají vlasu habaděj .. a vůbec žádnou plešatost neřeší … je opravdu velká výzva se ze ztrátou vlasů vyrovnat …

Než se dostanu k tipům, jak se s tím vyrovnat. Podívejme se na typy lidí, kteří s plešatostí bojují.

Pokud jste líní číst, můžete se podívat na stručnějsí video na mém Youtube kanále Hrdý plešoun níže.

Způsoby, jak se s plešatostí vypořádat

Neřešitelé

První nejflegmatičtřsji jedinci, začnou plešatět, třápej se tím pár měsíců, a pak to shoděj. Jsou to spokojení hrdí plešouni, vzali to do svejch rukou a statečně se perou s tímto těžkým údělem

Smíření

Pak jsou plešouni jako třeba já, kteří znají svůj osud. Genetika je dána. Táta i dědové jsou plešatí. Není co řešit a proti vypadávání vlasů nebojují. Paruky, prášky či transplantace vlasů vůbec nejsou na pořadu dne. Nicméně vlasů jsem se rozhodně nerad vzdával. S plešatostí jsem bojoval dlouhých 10 let než se že mě stal Hrdý plešoun. Pěstoval sem si krásnou přehazovačku, kterou moje okolí tak obdivovalo :D. Člověk si to ale prostě v ty svoji palici nedokáže srovnat a trápí se dlouho.

Honiči

Další parta jsou bojovnící, kteří svůj osud nehodlají akceptovat a bojují o každý vlas. Berou prášky, přemýšlí o transplantaci, používají paruky. Legitimní možnost, která však není pro každého. Je to dráhý a hlavně je to boj na celej život. Pro někoho to může být jen na dobu určitou, překlenutí určitého období (mezi 20-40 lety) kdy si najde rodinu, práci a pak svoje prořídlé vlasy nechá být a dál to neřeší ..

Nehrdí

A ještě je tady skupina plešounů, kteří nejsou hrdí plešouni. Vlasy si oholí, protože třeba nemaj jinou možnost, už jim žádný vlasy nezbydou, ale pořád s tím nejsou v pohodě. Nosej čepice, a plešku různě maskujou. To je taky problém, protože starosti nejsou vyřešeny a vy nejste v pohodě.

Největší problém je to řešení vlasů

Každej máme spoustu dalších problémů než jsou vlasy, ale teď najednou se ty naše prořídlé vlasy dostanou do centra dění. Soustředíme se na ně a berou nám drahocenný čas.

Musíme častěji chodit do barber shopů, protože prořídlé vlasy vypadají jakštakš jen když jsou super upravené a účes, je tomu přizpůsobený.

Jednoduše to omezuje náš každodenní život. Nemůžete vyjít ven bez čepice, když fouká, protože pak ty vlasy vlajou do všech směru.

Když prší, když chceme jít do bazénu. Nechceme aby připláclý vlasy byly středem pozornosti celého okolí.

Když třeba jdeme na nějakou akci, kde nemůžeme mít naraženou čepici, která je nedílnou součástí všech chlapů bojující s plešatěním, kteří tak svoje prořídlé vlasy maskují.

Sebevědomí prostě dostává na frak. To je průšvih, protože zdravé sebevědomí je hlavní cesta k úspěchu v životě.

Můj postoj Hrdého plešouna

Být plešatej je prostě příjemný, když jsem plešatěl, tak jsem všude nosil čepici. Co však budou říkat ostatní když tu čepici sundám?! Pořád jsem si připadal jako že něco tajím.

Jak jsem Hrdý plešoun, tak běhám plešatej, všude chodím plešatej. Rád tu svoji plešku ukazuju, protože to jsem prostě já a když se někomu nelíbím, tak to je jeho volba, každý máme jiné preference, co se komu líbí a nelíbí, což je úplně v pořádku a nikomu nezazlívám, že se mu plešouni nelíbí (z pohledu plešouna je naprostá chyba to někomu vyčítat a mít za zlí!!!!).

Když však potkám někoho, kdo vlasy neřeší, tak mě vidí v celé kráse. Od tý doby, co jsem si hlavu oholil jsem celkové víc v pohodě a víc uvolněnej a to se mi líbí :). Fakt nekecám fakt se cejtim líp. Třeba to ještě udeří, když třeba budu víc randit a holky mě začnou odmítat, tak upadnu do deprese. Všechno je možný, ale myslím si že ne … Být Hrdým plešounem je totiž super a já to takhle hlásit budu dál 🙂

Určitě si všaj nemyslete že odsuzuju lidí, co za vlasy bojují. Můj cíl je, aby se lidi cejtili dobře tím jací jsou. Z vlasama bez vlasů, s prořidlýma vlasama po transplantaci vlasů, s parukou, jestli Vám to pomůže tak hurá do toho a já budu jenom rád, když tu bude o dalšího v pohodě člověka navíc.

Jak se s plešatěním vyrovnat?

Todle Vás moc nepotěší, ale každý si ten svůj boj musí v hlavě vyhrát sám. Není to o kamarádech nebo rodině, ani když máte holku, která vám řekne, že ji plešatej vadit nebudete. I když všechny skupiny že všech stran říkají ať si hlavu oholíte, tak ty prostě bojuješ a musíš si sám určit ten správný moment, kdy jsi psychicky ready.

Blbý je že si ty proplešatělý vlasy dokážeme ve své hlavě obhájit, ale bohužel realita je notně zkreslená. S proplešatělou hlavou jste jakoby pořád strašně neupravený a to je na houby.

Je dobrý o tom mluvit . S rodinou a kamarádama. Budou Vás mít rádi i jako plešouna, pokud teda nejste debil 🙂 Možná o trochu míň, ale pořád dostatečně!:) Dušení v sobě Vás akorát dostane do ještě větší deprese a to nepomůže ničemu. Plešouni debilní to májí v ty hlavě narvaný a nikomu neřeknou, že je to trápí. Mluvte o tom!!!

Když si hlavu oholíte je to velkej šok. Byl jste přece jenom celej život s vlasama 20-30-40 let a najedou to velké čelo vystřelí do světa a říkáte si ježišikriste to je děs, jak já to jenom prežiju.

Co na to řeknou spolužáci že základky, že střední, které jste 20 let neviděli a které vás život vůbec nezajímá :D. Plešouni prostě přemejšlej nad uplnejma blbostma …

Pro lidí ze kterýma se vydáte je to samozřejmě šok, ale tak na 5 minut, poté se vrátí ke svejm vlastním starostem.

NIKOHO VASE PLEŠKA TOTIŽ MOC DLOUHO NEZAJÍMA .. a to je DOBŘE!:)

Pořád jste jenom plešoun

Můžete ještě být chudej plešoun, tlustej chudej plešoun, blbej tlustej chudej plešoun, depresivní blbej tlustej chudej plešoun asi víte kam tím mířím.

Člověk má pořád na čem pracovat. Začnu posilovat, najdu si lepší práci, tak už nejsi jen plešoun, ale plešoun s dobrou postavou a dobrou práci, tak se hned šance na najíti větší pohody nebo získání partnera zvýší .

Já vám garantuju že když zapracujete na těchto věcech. Najedou budete v pohodě plešoun, okolí to pozná a vesmír se otočí na vaší stranu.

Budete mít světu co nabídnou. Ne vlasy, ale v pohodě člověka, hrdýho plešouna a budete super match pro všechny 🙂

Zhodnoťte tak co máte, zapracujte na tom co můžete vlastní silou ovlivnit a život jako plešoun bude super!:)

Pěkně osobní článek, občas je všaj potřeba všechno probrat o těch vlasech debilních mizících.

Děkuju za přečtení až do konce.

Mějte se hezky. Emil

Napsat komentář