Jak se maskuje pleš (nedoporučuji)

Maskovat pleš? To přece hrdní plešouni neznají! Cesta ke kariérě sebevědomého plešouna je však trnitá. Ne všichni naskočí hned jak spatří první příznaky plešatění. S někým se to táhne déle s někým celý život.

Proto zkušenost s maskováním holé hlavy má skoro každý. Jak tedy jde tu přírodní krásu zamaskovat, tipy níže rozhodně nedoporučuji.

1. Čepice všude

Nejznámější způsob ja skrýt hlavu. V zimě máme naraženýho kulicha a přes léto je naším partnerem kšiltovka. Zásadně nesundaváme ani v místnosti. Může se to zdát jako účinná zbraň, ale máto spoustu nevýhod.

V rámci zimních party se unvniř klubu pěkně zapotíte a s postupujícím časem, je možnost sundání kulicha úkon hranící se sebevraždou. Pot a připláclá přehazovačka nebude lahodit ani jednomu pohledu. V létě sice kšiltovka nepřitopuje pod kotlem, ale jste vystaveni spoutě neslučných fopá. Muž by prostě neměl mít v restauraci naraženou kšiltovku.

2. Prášky do vlasů, pudr na vlasy, hair fibers, toppik

Spoustu názvů jediný účinek. Přípravek, který uměle doplní hustotu vašeho prořídlého porostu. Než vyjdete do víru velkoměsa popudrujete si hlavu a rázem je vaše háro daleko působivější, Přípravek se dělá ve spoustě barev a provedení, takže zamaskování je velmi věrohodné.

Problémy nastávají, když si chce ve společnosti podrbat hlavu nebo když vaše rande směřuje k úspešnému konci a doteky vaší polovičky jsou intimnější. Přášek totiž zabarví vaše ruce a zanechává stopy na textilu. Pro někoho to může být velmi nečekané překvapení. Vodní hrátky s tím to přípravkem jsou samozrejmě vyloučené.

3. Paruka, Příčecek, Hair sytém, Tupé

Dříve to byla klasická paruka. Která zakryla celou hlavu a byl klid. Samozřejmě to bylo poznat, ale pro pocit v duši, jasné a rychlé řešení. V dnešní době se velmi prosazují tzn. Hair Systémy.

Funguje to tak, že se Vám horní část hlavy oholí a strany zůstanou delší (tzn. bez Hair systému máte klasickou podkovu). Na horní část hlavy se potom pomocí speciálního lepidla naplácne příčesek, který kadeřník zastřihne do účesu a naváže na vaše přirozené postranní vlasy. Výsledek většinou bývá znamenitý a proměna neuvěřítelná.

Fungovat potom můžete prakticky bez omezení a normální oko nezávislého pozorovatele nic nepozná.Nevýhodou u tohoto sytému je, že se člověk o to musí pořád starat. Chodit pravidělně ke kadeřníkovy na obnovu (pokud si to nezvládně měnit sám).

4. Speciální účes

Když fáze proplešatění není ještě tak výrazná, lze přízpůsobit Váš účes tak, že není nic vidět. Nemluvím o klasické přehazovačce, protože to prostě vidět je.

Když Vám však jen ustoupí kouty nebo lehce prořídne vršek hlavy, lze to celkem solidně zamaskovat. U koutů prostě jenom vlasy načesáte, co nejvíc do čela a tak vlastně přetáhnete přes holé kouty. U přořídlého topu hlavy je dobré zkrátit strany a tím se opticky jeví vršek jako hustší.


Tak jo, to jsou základní věci jak zamaskovat naši krásnou plešku. Určitě to nedoporučuju dělat, takže jenom v krajním případě.

Podívej se na moji cestu na mém Youtube kanále.

Jak maskujete plěšku vy? Znáte jinou speciální techniku? Podělte se s námi v komentářích!:)

Napsat komentář